Implantologia

Osoby z brakami w uzębieniu odczuwają dodatkowy dyskomfort natury fizycznej i psychicznej. Już brak jednego zęba może stanowić poważną przeszkodę w gryzieniu pokarmów oraz doprowadzić do groźnych chorób dziąseł i jamy ustnej. Idealną receptą na ten problem, są implanty, które stanowią alternatywę dla leczenia protetycznego.

Stosowane w naszym gabinecie implanty przywracają funkcję naturalnego uzębienia i doskonale sprawdzają się w przypadku bezzębia. Zaletą implantów, jest również brak konieczności szlifowania sąsiadujących zębów, tak jak to wygląda bardzo często w przypadku leczenia protetycznego.

Klasyczne implanty pełnią funkcję dotychczasowego korzenia zęba i minimalizują przez to zanik kości. Po zrośnięciu się z kością, implanty są fundamentem, na którym stomatolog przeprowadza kolejne fazy zabiegu, w strefie naddziąsłowej, czyli wstawienia korony, mostu lub protezy.

Nasza Klinika zapewnia każdemu pacjentowi kompleksową opiekę w trakcie całego procesu leczenia i późniejszego gojenia po wszczepieniu implantu.

Implant w kości

Najważniejszym komponentem, z którego składają się implanty, jest tytan. Dla współczesnej implantologii jest najważniejszym pierwiastkiem, ponieważ dzięki swoim właściwościom ma umiejętność złączenia się z kością, a także jest wyjątkowo wytrzymały i dzięki temu służy nam przez resztę życia. Ząb po leczeniu implantologicznym jest łudząco podobny do naturalnego, pod względem wizualnym, w niczym się od niego nie różni. Niezmieniona jest też jego funkcjonalność. Implanty, są w stanie znieść takie same obciążenia, jak naturalne zęby.

Implant zęba

Chociaż na pierwszy rzut oka cena całego zabiegu może wydawać się bardzo wysoka, to jednak w dłuższej perspektywie, koszt leczenia implantami, okaże się trafioną inwestycją, na której zaoszczędzimy.

Tylko u trzech procent pacjentów objętych leczeniem implantologicznym, zauważa się kłopoty z osteointegracją, czyli kość odrzuca wszczep. Tak niskie ryzyko powikłań i ponownego przeprowadzenia zabiegu z pewnością nie odstraszy pacjentów chcących ponownie cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji pacjentów z Krakowa oraz całego regionu, szukających szybkiego i skutecznego sposobu na wyeliminowanie braków w uzębieniu. Po wstępnej konsultacji z lekarzem implantologiem, otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych dalszych kroków zmierzających do wszczepienia implantu. Warto zainwestować w nowe, lepsze życie, bez dyskomfortu i kompleksów związanych z naszymi zębami.