Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe w powszechnym mniemaniu jest długotrwałe i bolesne. Owszem, tradycyjne metody leczenia bywają uciążliwe i mało skuteczne, jednak w świetle zmian jakie w ostatnim czasie zaszły w endodoncji powyższe stwierdzenia tracą na aktualności.

Widok zęba pod mikroskopem do leczenia kanałowegoW naszej Klinice przyjęliśmy najbardziej nowoczesne sposoby leczenia kanałowego, zapewniające szybką, bezbolesną i przede wszystkim skuteczną terapię.

Mikroskopowe leczenie kanałowe idzie z pomocą w trudnych przypadkach. Współcześnie stosowane metody terapii endodontycznej umożliwiają zachowanie naturalnego uzębienia, stanowią także podstawę dla wykonania nie tylko funkcjonalnych ale też estetycznych, przypominających naturalne zęby uzupełnień protetycznych. Nowoczesna endodoncja to szybkie leczenie ograniczające ilość wizyt do jednej lub dwóch, co wpływa na znaczną redukcję ryzyka powikłań.

Lekarze pracujący w naszej Klinice dzięki umiejętnościom i wiedzy zdobytej na szkoleniach u najlepszych specjalistów kraju i na świecie potrafią wyleczyć zęby, które dotychczas kwalifikowane były do usunięcia. Prawidłowy przebieg leczenia oraz jego efekty zależą nie tylko od kompetencji lekarzy lecz również od stosowanego sprzętu. W naszej Klinice proponujemy Państwu leczenie na najwyższym Europejskim poziomie dzięki wykorzystaniu mikroskopu (co nadal jest rzadkością wśród praktyk stomatologicznych) a także endometru, mikrosilnika endodontycznego, koferdamu, ultradźwięku, RTG cyfrowego. Przed infekcjami wtórnymi chronimy zęby stosując innowacyjny preparat zawierający nanocząsteczki srebra i złota zapobiegające rozwojowi bakterii.