Ortodoncja

Wszyscy marzymy o pięknym, zadbanym i nieskazitelnym uśmiechu. Dokładamy wszelkich starań by utrzymać jamę ustną w czystości. Czasem jednak najzdrowsze nawet zęby i tak nie wyglądają idealnie. Różnego rodzaju wady zgryzu, skrzywienia uzębienia sprawiają, że naszemu uśmiechowi daleko jest od idealnych zębów jakie widzimy wielkich gwiazd ekranu. Na szczęście nie musimy się z tym pogodzić. Ortodoncja daje nam skuteczne narzędzia walki o piękne, równe i zdrowe zęby. Co więcej, nowoczesne, stale udoskonalane metody przynoszą zadziwiające efekty. Warto skorzystać z tej szansy i spełnić swoje marzenie o idealnym uśmiechu.

Ortodoncja jest specjalnością naszej kliniki, dlatego, jeśli mieszkasz w Krakowie, lub okolicach tego miasta masz szansę razem z naszymi specjalistami zatroszczyć się o stan swojego uzębienia i spełnić marzenia o pięknym uśmiechu. Nie zależnie od tego ile masz lat! Dzisiejsza ortodoncja pozwala na skuteczne leczenie u osób w każdym wieku. Dzięki temu nawet dojrzałe osoby mogą cieszyć się wspaniałymi efektami jakie daje nasze nowoczesne i specjalistyczne leczenie ortodontyczne.

Aparat ortodontyczny 4 Aparat ortodontyczny 3 Aparat ortodontyczny 2 Aparat ortodontyczny 1 Aparat ortodontyczny 5

Ortodoncja to leczenie w dwóch etapach. Pierwszy z nich to etap aktywny, podczas którego staramy się osiągnąć prawidłowe ustawienie zębów. Drugi zaś , zwany retencyjnym ma na celu utrzymanie prawidłowego ustawienia. Leczenie dobieramy do wieku oraz problemów pacjenta. Dzieci najczęściej muszą stosować aparaty ruchome, które pozwalają korygować nadmierne wychylenie zębów w przód lub w tył. Aparaty jakie oferujemy naszym małym pacjentom są lekkie i bajecznie kolorowe. Każdy z nich może wybrać sobie aparat w ulubionym kolorze, dzięki czemu jego noszenie jest dla dziecka o wiele atrakcyjniejsze.

Warto wspomnieć, że aparaty ruchome nie są w stanie obracać ani przesuwać zębów. W tym celu konieczne jest noszenie aparatu stałego, który najczęściej rekomendujemy osobom dorosłym.

O prawidłowy zgryz warto zadbać jak najwcześniej. Nie tylko z powodów estetycznych. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że wada zgryzu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego też, jeśli zauważasz u siebie problemy, Twoje zęby nie są idealnie proste – nie wahaj się skorzystać z profesjonalnej pomocy. Otrzymasz ją w naszej klinice. Nowoczesne technologie, doświadczona kadra specjalistów oraz miła atmosfera panująca w klinice z pewnością sprawią, że dążenie do perfekcyjnego uśmiechu będzie dla Ciebie przyjemną przygodą. Zapraszamy wszystkich pacjentów z województwa małopolskiego do wizyty w Estetyce Uśmiechu.